Dni skupienia dla młodzieży męskiej w czerwcu

Od 10 do 12 czerwca w naszym seminarium odbywały się ,,Dni skupienia dla młodzieży męskiej”, w których udział wzięło czternastu uczestników. Rekolekcje prowadził ks. dr Jacek Sosnowski, który pochylił się nad pytaniem: ,,Czy Pan Bóg nie chce ode mnie czegoś więcej?”.  W cyklu tematycznym ,,Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki’’, tym razem rozważaliśmy temat przyszłości. Dni skupienia rozpoczęliśmy w piątek wieczorem spotkaniem z Księdzem Rektorem, następnie zjedliśmy kolację, a po niej wysłuchaliśmy pierwszej konferencji, nawiązującej do perykopy ewangelicznej o nawróconej jawnogrzesznicy (Łk 7, 36-43). Na zakończenie dnia uczestnicy udali się na wspólną modlitwę różańcową do ogrodu biskupiego.

W programie kolejnego dnia były m.in. wspólna modlitwa, Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Konferencje, świadectwa kleryków, czas na poznawanie życia kleryckiego oraz czas przeznaczony na rozmowy i rekreacje, także przy wspólnym grillu i ognisku.

Czerwcowy dzień skupienia był ostatnią odsłoną tegorocznego cyklu dni skupienia dla młodzieży męskiej inspirowanych słowami: ,,Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki”, podczas których mogliśmy spojrzeć na całe nasze życie: na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.  Bardzo dziękujemy ks. dr. Jackowi Sosnowskiemu, który podjął się ich poprowadzenia.