Dzień skupienia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego była dla naszej wspólnoty seminaryjnej czasem modlitwy i okazją do jeszcze głębszego wchodzenia w relację z Chrystusem. Tego szczególnego dnia przeżywaliśmy comiesięczny dzień skupienia, który tym razem poprowadził dla nas ks. Stanisław Wieliński, proboszcz parafii w Wąglikowicach.

Ks. Stanisław przybliżył nam rolę Ducha Świętego w naszym codziennym życiu. Ducha, który sprawił, że jesteśmy w seminarium, bowiem odpowiedzieliśmy na Jego tchnienie. Ducha, który pełni szczególną rolę w naszej formacji, podczas której prowadzi nas i oświeca na drodze ku Chrystusowemu kapłaństwu. Całość dnia skupienia ks. Stanisław ubogacił swoim świadectwem, bowiem przez 20 lat pracował w Chorwacji, pełniąc posługę proboszcza oraz ojca duchownego w Niższym Seminarium Duchownym.

Dziękujemy za ten dzień skupienia, który jest szczególny nie tylko dlatego, że rozpoczyna sesję egzaminacyjną, ale przede wszystkim dlatego, że stał się on okazją do rozeznawania i odpowiedzi natchnieniom Ducha Świętego.