Majowe wyjazdy kleryków

Pierwsze dni maja są w naszej wspólnocie seminaryjnej czasem odpoczynku i umacniania rocznikowych więzi. Każdy rocznik razem ze swoim księdzem opiekunem sam wybiera miejsce, do którego na czas „weekendu majowego” się udaje. Wyjazd miał miejsce 30 kwietnia po zajęciach, a powrót 4 maja.

Alumni rocznika VI spędzili majówkę na Kaszubach wraz ze swoim opiekunem ks. Wojciechem Klawikowskim. Zwiedzali wiele zabytków kaszubskiej kultury oraz spędzali czas na wędrówkach. Odwiedzili również Trójmiasto, gdzie każdy spędzał czas według własnego uznania.

Klerycy rocznika V podczas „długiego weekendu” gościli w Krakowie z opiekunem ks. Ryszardem Różyckim. Zwiedzili mnóstwo zabytków historycznej stolicy Polski. Odwiedzili także Archiopactwo Cysterskie w Jędrzejowie, gdzie mogli bliżej poznać zakon cystersów. Ponadto zwiedzili Tyniec, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską.

Alumni rocznika IV wyjechali z opiekunem ks. Józefem Pickiem do Białogóry, gdzie proboszczem jest nasz były ojciec duchowny ks. Jarosław Kubiak. Mogli oni zobaczyć jak powodzi mu się w nowej parafii. Byli obecni na uroczystym wprowadzeniu relikwii św. Wojciecha do białogórskiej parafii. Majówkę spędzili aktywnie – na rowerach – podziwiając nadmorski krajobraz.

Klerycy rocznika III majówkę spędzili na trasie rowerowej Camino Polaco wraz z ks. wicerektorem Tomaszem Huzarkiem oraz ks. prefektem Arkadiuszem Drzycimskim, która rozpoczyna się w Suwałkach. Trasa miała zakończyć się w Gnieźnie, niestety z powodu niepewnej pogody w Toruniu musieli zrezygnować. Z rowerów mogli podziwiać piękne mazurskie krajobrazy i okoliczne zabytki.

Alumni rocznika II z opiekunem ks. Krzysztofem Ossowskim wyjazd majowy spędzili w Poznaniu, Gnieźnie oraz w okolicach jeziora Lednickiego, przy którym od wielu lat mają miejsce Ogólnopolskie Spotkania Młodzieży „Lednica 2000”.

Klerycy rocznika I wraz z opiekunem ks. Łukaszem Kątnym wyjechali do Warszawy. Odwiedzili warszawskie muzea, starówkę oraz parafię w której ks. Łukasz posługiwał 7 lat. W drodze powrotnej odwiedzili Niepokalanów, gdzie mogli poznać bardziej życie św. Maksymiliana Kolbego. 3 i 4 maja spędzili w parafii w Bobowie, gdzie posługiwali w kościele parafialnym. Wieczorem odwiedzili Trójmiasto.

Po udanej majówce powróciliśmy do seminarium wypoczęci i pełni energii na ostatnie miesiące drugiego semestru.