Maturzyści na Jasnej Górze

Zgodnie z coroczną tradycją maturzyści z diecezji pelplińskiej wyruszyli na pielgrzymkę do Jasnej Góry.
Ponad tysiąc młodych osób spotkało się na modlitewnym spotkaniu u tronu Pani Jasnogórskiej, aby prosić o potrzebne łaski.
Wszystko zaczęło się od zebrania się na uwielbieniu Bożego Miłosierdzia, poprzez odśpiewanie Koronki do Miłosierdzi Bożego oraz możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty na Wałach.Kolejno udaliśmy się pod obraz Matki Bożej aby w modlitwie różańcowej oddać jej cześć. Kulminacyjnym punktem spotkania była Msza Święta odprawiana przez bp. Arkadiusza Okroja . 

Wśród wielu słów które biskup skierował do młodych pielgrzymów kład nacisk aby być sobą. Wspominał, że w życiu duchowym najważniejsza jest dojrzałość i poważne potraktowanie naszej relacji z Panem Bogiem.
Klerycy z roku II. byli odpowiedzialni za animację i powiedzenie słowa o odkryciu swojego powołania.
Znany z Internetu ksiądz „raper” Jakub Bartczak zaserwował maturzystom dawkę emocji w trakcie swojego występu. Uwieńczeniem tego dnia było wspólne uczestnictwo na Apelu Jasnogórskim.
Celem naszej obecności, było duchowe wsparcie młodzieży.

Pamiętajmy o modlitwie za maturzystów. Dodatkowo załączamy tekst modlitwy o powołania:

Panie Jezu Chryste, oświeć mnie, proszę, światłem Twojego Ducha, abym właściwie odczytał drogę, którą chcesz mnie prowadzić.
Daj mi jasność nie tylko umysłu ale przede wszystkim serca, dla rozpoznania tego, kim jestem, kim mam być i co mam robić, aby jak najlepiej zrealizować Twój plan wobec mnie.
Udziel mi także siły do wytrwałego kroczenia za Tobą drogą mojego życiowego powołania.