Nie Tylko dla Aniołów

Seminarium to nie tylko wykłady i modlitwa. Choć są to ważne i bardzo potrzebne elementy naszej formacji, to jednak nie jedyne. Jednym spośród wielu działań kleryków są prowadzone przez nich rekolekcje weekendowe.

Prawie 30 młodych osób z terenu całej diecezji wzięło udział w wiosennej edycji rekolekcji młodzieżowych „Nie Tylko dla Aniołów”. Temat, który wspólnie podjęliśmy, dotyczył rodziny. W konferencjach głoszonych dla nas przez s. Urszulę oraz kleryków – Marcina i Mariusza, pochylaliśmy się nad istotą miłości małżeńskiej i rodzicielskiej.

S. Ula zwróciła nam uwagę na miłość Boga do nas. Bóg kocha nas miłością zarówno matczyną – czułą, troskliwą, jak i ojcowską – wymagającą, mądrą. Choć nie ma ludzi idealnych i trudno o taką miłość wśród naszych rodzin, to jednak Bóg jest dla nas wzorem tej miłości i, co ważniejsze, On kocha nas tą miłością. Klerycy natomiast skupiali się na zagadnieniu małżeństwa, zarówno od strony żony, jak i męża.

W czasie rekolekcji przewidziano również spotkania z gośćmi. Pierwszym naszym gościem była p. Marta Wielgosz, która poprowadziła dla nas spotkanie o działalności Fundacji Małych Stópek. Drugim gościem był p. Jakub Chrząszcz, który opowiadał nam o tym, jak mądrze planować swoją przyszłość i na co już dziś możemy zwrócić uwagę. Oczywiście centrum każdego dnia była Msza święta oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom rekolekcji „Nie tylko dla Aniołów” – za przyjęcie naszego zaproszenia i piękny udział w rekolekcjach. Niech wszystko to, co usłyszeliśmy w tym czasie pracuje w nas i przybliża nas do Boga. Dziękuję również s. Urszuli oraz s. Danucie, które po raz kolejny wspomagały nas swoją obecnością i doświadczeniem. Dziękuję klerykom, z którymi mogłem te rekolekcje współtworzyć i prowadzić. Mam nadzieję, że dla nas wszystkich był to czas owocny i dobrze spędzony z Bogiem. Kolejna edycja rekolekcji już jesienią! Szukajcie informacji na Facebooku.

Do zobaczenia!