Niedziela Palmowa w Kościerzynie

W Niedzielę Palmową nasi klerycy po Mszy św. w pelplińskiej bazylice katedralnej wyruszyli do Kościerzyny, gdzie czekało już prawie 4 tys. młodych diecezjan, uczestników 33. Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Jak co roku było to spotkanie pełne wrażeń. Już sama ilość młodzieży zapewniła niecodzienny klimat.

Po uroczystym błogosławieństwie biskupa diecezjalnego, Ryszarda Kasyny, które poprzedził wspólny śpiew i zawiązanie wspólnoty prowadzone przez klerycki zespół CIS, wspólną procesją z palmami wyruszyliśmy w stronę sanktuarium, w którym odbyła się uroczysta Msza św. Podczas homilii biskup zaznaczył, że najgroźniejszą chorobą dla człowieka jest samotność, równocześnie podkreślając, że chrześcijaństwo nie jest światem zamkniętym przed drugim człowiekiem. W końcowej części homilii biskup życzył młodym odwagi w odkryciu swojego powołania, które podsuwa Bóg oraz odwagi, by żyć wiarą, bez ukrywania jej i pomniejszania.

Po Mszy św. przygotowany był dla uczestników wspólny poczęstunek, a ostatni akcent spotkania stanowił koncert ewangelizacyjny Dariusza Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers.