Oddaliśmy krew

Po raz czwarty w 2018 roku Klub Honorowych Dawców Krwi, działający przy Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, zorganizował 1 grudnia akcję oddawania krwi, w której wzięli udział księża, klerycy oraz mieszkańcy Pelplina i okolic.

Zbiórka krwi trwała od godziny 9:00 do 12:00. W związku z remontem budynku seminarium zmieniliśmy miejsce ustawienia krwiobusa na plac przed Collegium Marianum. Łącznie zgłosiło się 21 osób, spośród których aż 18 oddało krew, co dało łączny wynik 8 100 ml oddanej krwi. Serdecznie gratulujemy 3 osobom, które po raz pierwszy oddały krew. Cieszymy się z nowych krwiodawców i zapraszamy ponownie w 2019 roku. Serdeczne podziękowania składamy także personelowi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku za miłą atmosferę, pogodę ducha i profesjonalne podejście!

Zachęcamy do regularnego oddawania krwi. Przypominamy, że krwiodawcą może zostać każda osoba zdrowa, która waży minimum 50 kg i nie przekroczyła 60 roku życia. Zapraszamy do śledzenia seminaryjnego profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/seminariumpelplin), na którym wkrótce ogłosimy planowane terminy oddawania krwi w 2019 roku!