Pelplińskie El Clásico

W niedzielne popołudnie, tj. 6 maja, zostało rozegrane niecodzienne spotkanie. Księża diakoni ze wsparciem księży moderatorów zmierzyli się z tzw. „Resztą świata” – drużyną zbudowaną z kleryków niższych roczników. Mimo iż wynik nie był najważniejszy, obie drużyny nie odpuszczały i walczyły na boisku o każdy centymetr.

Początek meczu był niezwykle zaciekły, ale dalsze losy pierwszej połowy gry ułożyły się pod dyktando młodszych zawodników. To zmotywowało diakonów i moderatorów, którzy po przerwie wyszli z nowymi siłami. Niestety, straty poniesione w pierwszych minutach były zbyt wielkie – niewiele pomogły precyzyjne podania księdza prefekta, walka o każdą piłkę księdza wicerektora, a nawet strzelona bramka księdza rektora… Spotkanie zakończyliśmy wynikiem 12:7 dla „Reszty świata”.

Po wspólnym meczu spotkaliśmy się przy ognisku, gdzie zjedliśmy kolację i miło spędziliśmy czas na rozmowach. Spotkanie zamknęliśmy modlitwą.