„Przystań – warsztaty dla duszy”

W minioną sobotę, tj. 17 czerwca 2018 roku, nasza wspólnota seminaryjna uczestniczyła w kolejnym spotkaniu młodych „Przystań – warsztaty dla duszy” w Pelplinie. Tegoroczna „Przystań” zgromadziła setki młodych ludzi, którzy pragną wspólnie wyrazić swój zapał wiary poprzez modlitwę, śpiew i wspólną zabawę. To już szóste spotkanie młodych w sercu diecezji. W tym roku przeżywaliśmy je pod hasłem „Przystań Wolności”. Do sobotniego południa uczestnicy „Przystani” mogli rozwijać swoje talenty oraz poszerzać horyzonty poprzez udział w miasteczku warsztatowym. Tradycyjnie „Przystań” rozpoczęła się na Górze Jana Pawła II, skąd pod przewodnictwem księdza biskupa Ryszarda oraz księdza biskupa Antony’ego Panengadan z Indii, który gościł w naszej diecezji, przeszliśmy uroczystym korowodem wiary do Bazyliki katedralnej na wspólną adorację oraz spowiedź św.

Centralnym punktem spotkania młodych była Eucharystia pod przewodnictwem księdza Biskupa Ryszarda. Ostatnim wydarzeniem dnia był koncert „Radość Wolności”, który zakończyliśmy wspólnym apelem maryjnym. Cała nasza wspólnota seminaryjna żywo zaangażowała się w to spotkanie. Alumni pomagali w organizacji, rozdzielaniu posiłków, grze terenowej, prowadzeniu śpiewów oraz świadectwem wiary i wspólnym spotkaniu z młodym człowiekiem.