Rekolekcje Caritas

Kleryckie Koło Caritas po raz kolejny zorganizowało letnie rekolekcje dla osób z niepełnosprawnością oraz wolontariuszy. W tym roku odbyły się one w dniach 20-24 sierpnia w Szkole Podstawowej w Rokitach. Uczestniczyło w nich ok. 75 osób.

Podczas rekolekcji mogliśmy dowiedzieć się, jak powinien postępować rycerz Jezusa Chrystusa. Przewodnim tematem była bowiem walka duchowa. Już pierwszego dnia na uczestników czekała dyskoteka integrująca, zaś w kolejnych pojawiła się możliwość przejechania się pontonem, karaoke, wyjazd do Parku Miniatur w Stryszej Budzie. Trzeba jednak podkreślić, że pomimo wielu atrakcji, nie zapomnieliśmy o tym, że nasz wyjazd nie był tylko zwykłą wycieczką. To były rekolekcje, dlatego każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy św., odmawialiśmy różaniec, koronkę do miłosierdzia Bożego oraz słuchaliśmy przygotowanych przez nas konferencji. Ostatniego dnia rekolekcji wszyscy uczestnicy mieli możliwość wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej (wstąpiło 25 osób).

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tych rekolekcji, a także wszystkim uczestnikom, bez których nasze rekolekcje nigdy by się nie odbyły.