Uroczystości patronalne ku czci błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Dnia 23 lutego w naszej wspólnocie seminaryjnej odbyła się uroczystość patronalna ku czci błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Postać błogosławionego jest szczególnie bliska naszym sercom, ponieważ będąc klerykiem naszego seminarium, chodził tymi samymi korytarzami i modlił się w tej samej kaplicy. Jest on dla nas wzorem, za którym pragniemy chodzić tymi samymi, duchowymi ścieżkami.

Na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja, homilię wygłosił diakon stały diecezji toruńskiej, prof. dr. hab. Waldemar Rozynkowski. Wspomniał o postaci Błogosławionego Frelichowskiego w kontekście swojej pracy naukowej, jak i osobistego doświadczenia znajomości z rodzoną siostrą bł. księdza Stefana. Przypomniał nam, że świętość to nieustanne podążanie za Chrystusem, a nieocenioną pomoc stanowi w tym względzie przykład, wstawiennictwo i duchowe towarzystwo świętych i błogosławionych, którzy ze względu na przynależność do Chrystusa są naszymi duchowymi braćmi i siostrami.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi za przewodniczenie Eucharystii oraz diakonowi Waldemarowi Rozynkowskiemu za wygłoszone słowo.

kl. Karol Gowkielewicz