V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniach 13-15.04.2018 r. alumni naszego Seminarium wzięli udział w V Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Wyższych Seminariów Duchownych. Po przyjeździe do WSD w Elblągu miała miejsce wspólna Eucharystia, a po niej kolacja i integracja.

Następnego dnia (tj. w sobotę) odbyły się przesłuchania. W konkursie recytatorskim udział wzięli Paweł Mosiński i Karol Błajek, zaś Klerycki Zespół „Cis” (w składzie: Jan Lubiński, Krzysztof Górny, Dominik Fiszka Borzyszkowski, Błażej Wołowicz i Patryk Szynwelski) oraz w osobnym zespole Robert Bielau i Dominik Fiszka Borzyszkowski mierzyli się z alumnami pozostałych seminariów w ramach turnieju poezji śpiewanej.

Do występu na koncercie galowym zakwalifikowali się: Paweł Mosiński oraz duet stanowiony przez Roberta Bielaua i Dominika Fiszkę Borzyszkowskiego. Po uroczystych nieszporach przyszedł czas na koncert galowy, w którym nasi alumni zajęli II miejsce w obydwu kategoriach.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła gościnna i przyjemna atmosfera. Był to czas szczególnej wrażliwości na głos Pana Boga, który w poezji mówi poprzez słowo. Wszystkim organizatorom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy, aby poezja zawsze przyczyniała się do większej chwały Bożej.