Warsztaty alumnów roku I i II

Podczas gdy nasi obłóczeni bracia pomagali w głoszeniu rekolekcji w różnych parafiach naszej diecezji, alumni roku I i II zostali w seminarium, gdzie przeżywali owocny czas warsztatów.

Rok II

W poniedziałek i wtorek dla roku II odbyły się warsztaty, które prowadziła pani Monika Janeczek-Toporowska, tematem zajęć była „Drama biblijna”. Dzięki tym warsztatom spojrzeliśmy innym okiem na, wydawało by się, znane nam postacie biblijne. Zobaczyliśmy w tych postaciach zwykłych ludzi, takich jak my. W środę warsztaty poprowadziła pani Agnieszka Kamińska, tematem tego dnia były: „Uczucia – po co to komu?”. Tego dnia uczyliśmy się jak poszczególne uczucia na nas działają, jakie jest ich źródło i jak je wykorzystać. Były to zajęcia w „praktyce”, ponieważ dzięki animowanemu filmowi „W głowie się nie mieści” mogliśmy zobaczyć jak te emocje działają i jak wpływa na nas hamowanie niektórych z nich.

Rok I

Rok pierwszy na swoich zajęciach z panią Moniką Janeczek-Toporowską poznał zasady i wartość mowy ciała, gestykulacji czy też mimiki twarzy. Kolejne dwa dni były już przepełnione zajęciami z psychologii. Wraz z panią Dorotą Kotwicką poszerzaliśmy swoją wiedzę na temat komunikacji werbalnej i uczyliśmy się jak być jej bardziej świadomymi użytkownikami. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że te trzy dni były dla nas bardzo miło i sympatycznie spędzonym czasem, a wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów będą przydatne w przyszłości.