Warsztaty chórowe w Wielu

W dniach od 10 do 13 maja br. w parafii św. Mikołaja w Wielu nasz chór seminaryjny odbył warsztaty muzyczne, które poprowadził dla nas nasz dyrygent, ks. Łukasz Kątny, wraz z panią Karoliną Kaczmarską, absolwentką muzykologii UKSW w Warszawie. Na zajęciach mieliśmy okazję do poprawy śpiewu dobrze nam znanych utworów, a także poznaliśmy kilka nowych pieśni, o które wzbogaciliśmy nasz repertuar. Zajęcia prócz prac nad utworami wielogłosowymi obejmowały również śpiew chorału gregoriańskiego oraz intensywne doskonalenie emisji głosu, które poprzedziło naukę śpiewu.

Warsztaty zakończyliśmy w niedzielę, posługując naszym śpiewem w czasie Mszy świętej odpustowej sprawowanej przez ks. bpa Ryszarda Kasynę na Kalwarii Wielewskiej.

Jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Łukaszowi Kątnemu i pani Karolinie Kaczmarskiej za czas, który nam poświęcili, oraz trud, jaki włożyli dla nas w przeprowadzenie tych warsztatów. Dziękujemy również naszym gospodarzom, proboszczowi parafii w Wielu, ks. Janowi Flisikowskiemu, a także wikariuszowi, ks. Mateuszowi Szulcowi, za ich serdeczną gościnność.