Wyjazd Alumnów do Niepokalanowa

 

 W miniony październikowy weekend odbył się wyjazd kilku kleryków – wybranych przedstawicieli Rycerstwa Niepokalanej w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, do Niepokalanowa na jesienny zjazd Liderów MI (łac. Militia Immaculatae).

Podczas wyjazdu klerycy mieli okazję zwiedzić klasztor franciszkanów w Niepokalanowie, związany bezpośrednio z osobą św. Maksymiliana Marii Kolbego. To tam, ten niezwykły święty otworzył m. in. swoją pierwszą drukarnie, z której wydawano “Rycerza Niepokalanej“. Oprócz tego alumni uczestniczyli w koronce do Bożego Miłosierdzia, odbywającej się na cmentarzu zmarłych braci franciszkanów (znajdują się tam szczątki brata św. Maksymiliana Marii Kolbego czy też ocalonego z obozu Auschwitz Franciszka Gajowniczka). Warto przywołać także słowa o. Stanisława Piętka OFMConv, który bardzo serdecznie nas przyjął: “Rycerstwo nie jest reliktem przeszłości, lecz drogowskazem przyszłości”. W czasie powrotu do seminarium klerycy odwiedzili jeszcze Rybno, gdzie mieści się Wspólnota Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia.

 Bardzo dziękujemy za tegoroczny wyjazd ojcu duchownemu, ks. Sławomirowi Kunce, opiekunowi seminaryjnego Rycerstwa Niepokalanej, a także licznym osobom, braciom z franciszkańskiego klasztoru i Siostrom Służebnicom Bożego Miłosierdzia za miłą wizytę w Niepokalanowie i Rybnie! Niech Bóg ma was w swojej opiece!

Maryja!