Aktualności

Dnia 22 kwietnia nasze Seminarium tętniło duchem biblijnym, bowiem za nami finał VIII Konkursu Biblijnego organizowanego przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej, odbywającego się pod patronatem kuratorów oświaty województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Dnia 19 kwietnia 2017 roku w naszym seminarium, odbyło się ogólnopolskie sympozjum teologii praktycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zatytułowane „Duszpasterstwo w Polsce. Aktualne problemy i kierunki odnowy”.

W Wielki Czwartek 13 kwietnia po Mszy Świętej Krzyżma w Bazylice Katedralnej klerycy z roczników I, II i V wyjechali do swoich rodzinnych domów, aby tam przygotować i przeżyć w gronie najbliższych oraz wspólnocie parafialnej Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W Seminarium pozostali alumni III i IV roku, którzy swoją obecnością, aż do Niedzieli Zmartwychwstania pomagali w obchodach tych najważniejszych dni w roku w Bazylice Katedralnej.

O medytacji nad Męką Pańską w nabożeństwie Gorzkich Żali i tegorocznych kazaniach pasyjnych.

W Niedzielę Palmową w Kościerzynie odbył się XXXII Światowy Dzień Młodzieży na którym było nasze seminarium. Temu świętu młodych naszej diecezji przewodniczył ks. bp Ryszard Kasyna

W sobotę 8 kwietnia 2017 roku po raz kolejny Klub Honorowych Dawców Krwi zorganizował akcję zbiórki krwi przy Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.