Aktualności

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w naszym seminarium przeżywaliśmy dzień skupienia, który poprowadził były ojciec duchowny naszego seminarium ks. Wojciech Głogowski.

„Wolna w Bogu” – 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Jak żyć Słowem Bożym? To pytanie zadawali sobie młodzi mężczyźni w czasie dni skupienia, które przeżywali w naszym seminarium w ostatni weekend. Głównym prowadzącym był ks. rektor Wojciech Pikor, który wygłosił cztery konferencje, ukazujące wartość i znaczenie odczytywania Słowa Bożego w życiu człowieka. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać również katechezy ojca duchownego naszego seminarium ks. Sławomira Kunki, a także wziąć udział w części warsztatowej prowadzonej przez naszych kleryków. Prowadzący podzielili się również własnym doświadczeniem odkrywania Pana w Słowie Bożym oraz wskazówkami do codziennej lektury i medytacji Pisma Świętego.

„Rekolekcje z GaRaMi” - pod takim hasłem odbyły się rekolekcje Caritas dla osób z niepełnosprawnością i wolontariuszy w dniach 1 - 3 grudnia 2017 r.

W środę o godzinie 19:00 klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie, aby podziwiać sztukę artystyczną. Została ona przygotowana przez kleryków czwartego roku z okazji seminaryjnych obchodów andrzejek.

Dnia 23.11.2017 r. w naszej wspólnocie odbyły się wybory nowego dziekana.