Aktualności

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, ale również aktywnej pracy podczas różnego rodzaju praktyk pastoralnych. Przeczytaj i zobacz w jakie dzieła angażowali się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie [cz.2 z 3].

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Pierwsza i druga natura Boga...". Tematem przewodnim tego spotkania będzie myśl Immanuela Kanta i oczywiście Tomasza z Akwinu, a poprowadzą nas Pan prof. Tomasz Kupś (IF UMK) oraz ks. dr Adam Machowski.

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, ale również aktywnej pracy podczas różnego rodzaju praktyk pastoralnych. Przeczytaj i zobacz w jakie dzieła angażowali się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie [cz.1 z 3].

W niedzielę 8 października 2017 roku, w łączności z całym Kościołem w Polsce przeżywaliśmy Dzień Papieski. Jest to święto wyjątkowe dla naszej wspólnoty, gdyż obok modlitwy i pamięci możemy udać się w miejsca pamiętające obecność naszego wielkiego rodaka.

Wspólnota seminaryjna także włączyła się w inicjatywę ,,Różaniec do granic”.

We wtorkowy poranek 3 października 2017 r. alumni roku pierwszego wybrali się wraz z moderatorami na inaugurację roku akademickiego, która odbyła się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.