Rok akademicki 2016/2017

REKRUTACJA  DO  WYŻSZEGO  SEMINARIUM  DUCHOWNEGO  - DRUGI NABÓR

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie informuje o warunkach rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 w ramach drugiego naboru.

Po pięciu latach nauki, po wielu już zaliczonych sesjach, po niezliczonych stresach alumni V roku, 16 czerwca 2017 r. przystąpili do jeszcze jednego bardzo ważnego egzaminu, który podsumowywał całą zdobytą wiedzę teologiczną - „Ex universa theologia” (jest to egzamin, na którego zakres składa się teologia dogmatyczna, teologia moralna, egzegeza Starego i Nowego Testamentu, prawo kanoniczne oraz liturgika).

W dniach 9-11 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku akademickim Oaza Modlitwy.

Przypominamy warunki rekrutacji na rok akademicki 2017/2018.

W czasie, który już bardzo mocno jest przesiąknięty aurą okresu wakacyjnego, kiedy słońce coraz wyżej góruje na niebie, a zmrok coraz później zapada, w naszej wspólnocie seminaryjnej nastał bardzo trudny czas – czas sesji letniej.

Od 7 do 8 czerwca 2017 r. w naszej wspólnocie przeżywaliśmy dzień skupienia. Miał on na celu przygotowanie nas do trudnego czasu sesji, a także późniejszego czasu zasłużonego wypoczynku. Podczas tego dnia formował nas ks. prał. dr Krzysztof Różański, były ojciec duchowny naszego seminarium, a obecnie proboszcz w Dąbrówce k. Starogardu Gdańskiego oraz wykładowca teologii dogmatycznej i ekumenizmu.