15 grudnia przedstawiciele Kleryckiego Kręgu Akademickiego udali się do Gdańska, by doświadczyć harcerskiej przygody. Druhowie rozpoczęli spotkanie od gry miejskiej, w którą włączyła się również 69 drużyna harcerska „Wilki”. Podczas zmagań uczestnicy zdobywali informacje o historii i topografii gdańskiej starówki. Na zakończenie gracze udali się na wieżę Bazyliki Mariackiej, gdzie dwóch naszych druhów złożyło przyrzeczenie harcerskie, mając przed oczyma nocną panoramę miasta.

Następnego dnia odbyły się warsztaty o skautingu, podczas których harcerze zdobyli wiele cennych informacji na temat różnych struktur skautowych nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Po tej cennej lekcji harcerze wraz z hm. Anną Deptułą udali się do gromady zuchowej, uczestnicząc w zajęciach z przedszkolakami. Następnie ks. Arkadiusz Ćwikliński, duszpasterz harcerzy diecezji pelplińskiej, przewodniczył Mszy św. po której przemaszerowaliśmy pod tablicę upamiętniającą poległych harcerzy, gdzie kolejny druh miał przywilej złożenia przyrzeczenia.

Czas spędzony w Gdańsku pozwolił druhom z KKA na poznanie świata harcerskiego i problemów jakie stoją przed kapelanami Chorągwi Gdańskiej. Wyciągnięcie wielu pozytywnych wniosków było możliwe dzięki pomocy i towarzyszeniu hm. Anny Deptuły, która wskazała na kierunki, którymi nasi druhowie powinni podążać. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wypełnili nasz czas pobytu w Gdańsku!