W dniach 9-12.03.2017 r. odbyły się Rekolekcje dla Osób z Niepełnosprawnością i Wolontariuszy,

organizowane przez Kleryckie Koło Caritas, w których uczestniczyło ponad 100 osób. Rekolekcje przebiegały pod hasłem „Jak tu się cieszyć?”. Każdy uczestnik mógł podjąć refleksję nad swoim życiem w kontekście wydarzeń męki i śmierci Pana Jezusa, zauważając przy tym radość i łaski jakie wypływają z owoców krzyża Jezusa Chrystusa.

Mogliśmy doświadczyć tego, że wszelkie cierpienie podejmowane wraz z Chrystusem ma sens i ogromną wartość. Ważnymi punktami dnia były: Msza Święta, gdy mogliśmy odczuć miłość samego Boga, adoracja Najświętszego Sakramentu (odbyła się w szkole, w której prowadzone były rekolekcje) gdzie Chrystus umacniał nas swoją obecnością, spowiedź święta, w czasie której oczyszczaliśmy swoją duszę jak i Droga Krzyżowa, podczas której ofiarowaliśmy Panu Bogu codzienne cierpienia i trudności.

Czas rekolekcji przebiegał w rodzinnej atmosferze, nie zabrakło modlitwy, śmiechu, długich rozmów, śpiewu piosenek… Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wsparcie.

Te rekolekcje były ostatnimi, które organizował nasz dotychczasowy „szef” Tomasz Mizyk, który przygotowywał rekolekcje przez minione dwa lata. Za okazane dobro dziękujemy i życzymy owocnego przygotowania się wraz z rocznikowymi braćmi do świeceń diakonatu. Naszym nowym „szefem” został Sławomir Serkowski, któremu gratulujemy, i życzymy owocnego prowadzenia powierzonych osób do Chrystusa.