Z ogromna radością w sercu i uśmiechem na twarzy opuszczaliśmy 10 maja Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie podejmowaliśmy się obrony pracy magisterskiej. Całemu naszemu rocznikowi udało się zdać ten egzamin, choć pytania od komisji wzmagały niemały poziom stresu.

Niemniej cały przebieg zwieńczenia studiów upłynął w życzliwym nastroju i nasze seminarium mogło cieszyć się z 10 nowych magistrów. Chwała Panu!

Przed święceniami czekają nas jeszcze 2 ważne wydarzenia. Jednym z nich jest egzamin Pro Iurisdictione (26 maja), który składa się z 3 przedmiotów – Teologii Pastoralnej, Prawa Kanonicznego oraz Spowiednictwa. Jest on potwierdzeniem naszego przygotowania do sprawowania sakramentu pokuty i pojednania, a zarazem uprawnia nas, po otrzymanych święceniach kapłańskich, do władzy rozgrzeszania. Natomiast 28 maja wyjeżdżamy do Orlika, gdzie w ciszy i skupieniu będziemy już bezpośrednio – sam na Sam z Bogiem - przygotowywać się do przyjęcia święceń kapłańskich. W tym miejscu z całego serca prosimy o modlitwę w naszej intencji, abyśmy przygotowali się dobrze do przyjęcia święceń (3 czerwca) i potem byli świętymi kapłanami. Z góry dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa!