Aktualności

Po pięciu latach nauki, po wielu już zaliczonych sesjach, po niezliczonych stresach alumni V roku, 16 czerwca 2017 r. przystąpili do jeszcze jednego bardzo ważnego egzaminu, który podsumowywał całą zdobytą wiedzę teologiczną - „Ex universa theologia” (jest to egzamin, na którego zakres składa się teologia dogmatyczna, teologia moralna, egzegeza Starego i Nowego Testamentu, prawo kanoniczne oraz liturgika).

W dniach 9-11 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku akademickim Oaza Modlitwy.

Przypominamy warunki rekrutacji na rok akademicki 2017/2018.

W czasie, który już bardzo mocno jest przesiąknięty aurą okresu wakacyjnego, kiedy słońce coraz wyżej góruje na niebie, a zmrok coraz później zapada, w naszej wspólnocie seminaryjnej nastał bardzo trudny czas – czas sesji letniej.

Od 7 do 8 czerwca 2017 r. w naszej wspólnocie przeżywaliśmy dzień skupienia. Miał on na celu przygotowanie nas do trudnego czasu sesji, a także późniejszego czasu zasłużonego wypoczynku. Podczas tego dnia formował nas ks. prał. dr Krzysztof Różański, były ojciec duchowny naszego seminarium, a obecnie proboszcz w Dąbrówce k. Starogardu Gdańskiego oraz wykładowca teologii dogmatycznej i ekumenizmu.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu od 1 października 2017 r. oferuje Studia Podyplomowe w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii na poziomie przedszkolnym oraz w szkołach podstawowych, jak i osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe będą prowadzone w Toruniu i Pelplinie, przez cztery semestry.