Neoprezbiterzy, którzy przyjęli święcenia 23 maja 2015 roku.

Ks. Tomasz Buchholz

Parafia pw. Trójcy Świętej w Pruszczu Pomorskim – 7 powołanie po wojnie.

Ks. Tomasz Buchholz urodził się 23 listopada 1990 roku w Świeciu jako syn Jana i Barbary z domu Kiełb. W 2009 r. ukończył Liceum Profilowane w Bydgoszczy. Po zdanej maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Tomasz odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 14.00 w kościele pw. Trójcy Świętej w Pruszczu Pomorskim.

Ks. Sławomir Chabior

Parafia pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim – 56 powołanie po wojnie.

Ks. Sławomir Chabior urodził się 6 listopada 1989 roku w Starogardzie Gdańskim jako syn Ryszarda i Heleny z domu Cejrowska. Uczęszczał do Zespołu Szkół Technicznych im. kmdra Antoniego Garnuszewskiego w Tczewie, do klasy o profilu technik-mechanik naprawa i obsługa pojazdów samochodowych. Zdanymi maturą i egzaminem zawodowym w 2009 roku zakończył edukację w tejże szkole i rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. ścięcia Jana Chrzciciela w Chojnicach oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Sławomir odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 14.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Ks. Grzegorz Formela

Parafia pw. św. Józefa w Wygodzie – 6 powołanie po wojnie.

Ks. Grzegorz Formela urodził się 7 listopada 1990 roku w Kartuzach jako syn Mirosława i Grażyny z domu Klasa. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Zdaną maturą w 2009 roku zakończył naukę w tejże szkole i w tym samym roku rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie oraz świętego Mateusza w Starogardzie Gdańskim.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Grzegorz odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 15.30 w kościele pw. św. Józefa w Wygodzie.

Ks. Rafał Kulwikowski

Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy – 5 powołanie po wojnie.

Ks. Rafał Kulwikowski urodził się 12 stycznia 1990 roku w Kartuzach jako syn Józefa i Zofii z domu Zdrojewskiej. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Po zdanej maturze w 2009 roku, rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach oraz świętego Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Rafał odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy

Ks. Grzegorz Miotk

Parafia pw. św. Marcina w Sierakowicach – 17 powołanie po wojnie.

Ks. Grzegorz Miotk urodził się 1 sierpnia 1990 roku w Kartuzach jako syn Stanisława i Janiny z domu Parackiej. Maturą zdaną w 2009 roku zakończył naukę w Liceum Profilowanym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Wówczas wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie oraz Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Grzegorz odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 14.30 w kościele pw. św. Marcina w Sierakowicach.

Ks. Paweł Orłowski

Parafia pw. Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście – 1 powołanie od utworzenia parafii.

Ks. Paweł Orłowski urodził się 14 sierpnia 1989 roku w Tucholi jako syn Józefa i Haliny z domu Kortas. Średnie wykształcenie zdobył w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi w zawodzie technik organizacji usług gastronomicznych. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. św. Józefa w Tczewie oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Paweł odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 14.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście.

Ks. Łukasz Paluszewski

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie – 10 powołanie po wojnie.

Ks. Łukasz Paluszewski urodził się 26 września 1990 roku w Tucholi jako syn Szczepana i Sylwii z domu Koseckiej. Średnie wykształcenie zdobył w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Nowodworskiego w Tucholi. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie i Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Łukasz odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 12.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie.

Ks. Waldemar Prondzinski

Parafia pw. św. Mikołaja w Niezabyszewie – 1 powołanie po wojnie.

Ks. Waldemar Prondzinski urodził się 2 kwietnia 1990 roku w Bytowie jako syn Joachima i Ewy z domu Banieckiej. W I Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie im. Bojowników o Polskość i Wolność Ziemi Bytowskiej uczył się w klasie o profilu Biologiczno – Chemicznym. Po zdanej w 2009 roku maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim oraz św. Józefa w Tczewie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Waldemar odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 14.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Niezabyszewie.

Ks. Marek Rekowski

Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy – 6 powołanie po wojnie.

Ks. Marek Rekowski urodził się 24 września 1990 roku w Kartuzach jako syn Jana i Marii z domu Jank. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Po zdanej maturze w 2009 roku, rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. świętego Mateusza w Starogardzie Gdańskim oraz Ścięcia Jana Chrzciciela w Chojnicach.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Marek odprawił 31 maja 2015 roku o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy.

Ks. Dominik Roczniak

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu – 5 powołanie od utworzenia parafii

Ks. Dominik Roczniak urodził się 7 maja 1987 roku w Świeciu nad Wisłą, jako syn Krzysztofa i Mariolii z domu Połomskiej. Uczęszczał do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Bernarda Sychty w Świeciu, które ukończył egzaminem maturalnym. W 2010 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie oraz św. Wojciecha w Kartuzach,

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Dominik odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 12.00 w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu.

Ks. Adam Ryński

Parafia pw. św. Rocha w Osieku – 6 powołanie po wojnie.

Ks. Adam Ryński urodził się 9 września 1988 roku w Świeciu nad Wisłą,  jako syn Mariana i Bożeny z domu Kłos. W latach 2004 – 2006 uczęszczał do Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu Kucharz Małej Gastronomii, przy Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Grudziądzu, tym samym uzyskując dyplom zawodowy. W latach 2006 – 2009 kontynuował naukę w  Dziennym Technikum Uzupełniającym – o profilu Kucharz, w tej samej szkole. Swoją edukację zwieńczył egzaminem maturalnym i zawodowym, uzyskując średnie wykształcenie w tejże specjalizacji. Po zdanej w 2009 roku maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. św. Wojciecha w Kartuzach,  oraz św. Michała Archanioła w Kiełpinie

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Adam odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 12.30 w sanktuarium pw. św. Rocha w Osieku.

Ks. Andrzej Węsierski

Parafia pw. Trójcy Świętej w Kościerzynie – 29 powołanie po wojnie.

Ks. Andrzej Węsierski urodził się 3 marca 1989 roku w Kościerzynie jako syn Jana i Renaty z domu Hetmańskiej. Maturą zdaną w 2008 roku zakończył naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Wówczas przez rok studiował filozofię na Uniwersytecie Gdańskim. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 14 czerwca 2014 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej oraz Matki Kościoła w Tczewie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Andrzej odprawił 24 maja 2015 roku o godzinie 15.30 w kościele pw. Trójcy Świętej w Kościerzynie.