Neoprezbiterzy, którzy przyjęli święcenia 27 maja 2012 roku.

 

KS. KRZYSZTOF DALECKI

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach – 3 powołanie od utworzenia parafii.

Ks. Krzysztof urodził się 23 czerwca 1987 roku w Kartuzach. Interesuje się książką, podróżami i muzyką. Po zdanym egzaminie maturalnym w Sierakowickim LO w 2006 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu otrzymał 12 czerwca 2011 roku z rąk J.E. Ks. Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Pierwszą praktykę diakońską pełnił w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach. Następnie przez półtora miesiąca posługiwał w parafii pw. św. Trójcy w Kościerzynie. Od połowy stycznia natomiast, ks. Krzysztof służył jako diakon w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie.

Swoją Mszę Świętą Prymicyjną ks. Krzysztof odprawi 30 maja 2012 roku o godzinie 1500 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach.

 

KS. ANDRZEJ DOMBROWSKI

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie – 8 powołanie po wojnie.

Ks. Andrzej urodził się 21 czerwca 1985 roku w Kartuzach. Interesuje się matematyką, filozofią, grą w szachy, w wolnych chwilach czyta powieści i słucha muzyki. Lubi też wędrować po górach. Po zdanym egzaminie maturalnym w ZSP w Przodkowie i półrocznych studiach na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w 2006 roku wstąpił do Pelplińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia diakonatu otrzymał 12 czerwca 2011 roku z rąk J.E. Ks. Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi w Bazylice Katedralnej w Pelplinie.

Pierwszą praktykę diakońską pełnił w parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie, a następnie w parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach.

Swoją Mszę Świętą Prymicyjną Ks. Andrzej odprawi 3 czerwca 2012 roku o godzinie 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie.

 

KS. MICHAŁ HAASE

Parafia pw. NMP Królowej Różańca Świętego- 7 powołanie po wojnie.

Ks. Michał urodził się 20 marca 1987 roku w Chojnicach. Interesuje się literaturą (współczesna, fantasy, historyczna), historią oraz muzyką. Lubi też spacery i jazdę na rowerze. Po zdanym egzaminie maturalnym w chojnickim II LO w 2006 roku wstąpił do Pelplińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia diakonatu przyjął 26 września 2011 roku z rąk J.E. Ks. Biskupa Seniora Piotra Krupy w Kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Pierwszą praktykę diakońską pełnił w parafii pw. św. Michała Archanioła w Lipuszu, a następnie w parafii pw. św. Józefa w Tczewie.

Swoją Mszę Świętą Prymicyjną Ks. Michał odprawi 2 czerwca 2012 roku o godzinie 11.00 w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Rytlu.

 

KS. DANIEL LESZCZYŃSKI

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Pelplinie - 24 powołanie po wojnie.

Ks. Daniel Leszczyński urodził się 1 lutego 1984 roku w Tczewie. Interesuje się sportem, muzyką oraz literaturą mistyczną( św. Jan od Krzyża, św. Teresa z Avila). Po zdanym egzaminie maturalnym w pelplińskim LO im. Ks. Janusza Stanisława Pasierba w 2004 roku przez dwa lata studiował w Starogardzie Gdańskim, po czym wstąpił do Pelplińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia diakonatu otrzymał 12 czerwca 2011 roku z rąk J.E. Ks. Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi w Bazylice Katedralnej w Pelplinie.

Pierwszą praktykę diakońską pełnił w parafii pw. Świętego Józefa w Tczewie, a następnie w parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Lipuszu.

Swoją Mszę Świętą Prymicyjną Ks. Daniel odprawi 28 maja 2012 roku o godzinie 14.00 w Pelplińskiej Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP.

 

KS. ROBERT RATKOWSKI

Parafia pw. św. Marcina w Gostycynie – 4. powołanie po wojnie

Ks. Robert urodził się 15 listopada 1987 roku w Tucholi. Interesuje się teologią, muzyką i majsterkowaniem. Po zdanym egzaminie maturalnym w tucholskim LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w 2006 roku wstąpił do Pelplińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia diakonatu otrzymał 12 czerwca 2011 roku z rąk J.E. Ks. Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi w Bazylice Katedralnej w Pelplinie.

Pierwszą praktykę diakońską pełnił w parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach, a następnie w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

Swoją Mszę Świętą Prymicyjną Ks. Robert odprawi 29 maja 2012 roku, o godzinie 15.00, w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Gostycynie.

 

KS. PAWEŁ SKRZYŃSKI

Parafia pw. św. Marcina w Starej Kiszewie– 7 powołanie po wojnie.

Ks. Paweł urodził się 6 maja 1987 roku w Kościerzynie. Interesuje się muzyką, podróżami (szczególnie rowerowymi), a także zagadnieniami z Prawa Kanonicznego. Po zdanym egzaminie maturalnym w kościerskim I LO im. Józefa Wybickiego, w 2006 roku wstąpił do Pelplińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia diakonatu otrzymał 12 czerwca 2011 roku z rąk śp. Ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi w Bazylice Katedralnej w Pelplinie.

Pierwszą praktykę diakońską pełnił w parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, a następnie w parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Pelplinie.

Swoją Mszę Świętą Prymicyjną Ks. Paweł odprawi 2 czerwca 2012 roku o godzinie 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Starej Kiszewie.

 

KS. MARIUSZ STOLTMAN

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Chojnicach – 3 powołanie od utworzenia parafii.

Ks. Mariusz urodził się 3 sierpnia 1987 roku w Chojnicach. Interesuje się literaturą (zwłaszcza powieści i biblistyka), piłką nożną, muzyką i podróżami. Egzamin maturalny zdał w Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Chojnickich w 2006 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu otrzymał 12 czerwca 2011 roku z rąk śp. Ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Pierwszą praktykę diakońską pełnił w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Pelplinie, a następnie w parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Swoją Mszę Świętą Prymicyjną ks. Mariusz odprawi 3 czerwca 2012 roku o godzinie 1100 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Chojnicach.

 

KS. TOMASZ SZCZEŚNIAK

Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach – 3 powołanie od utworzenia parafii.

Ks. Tomasz urodził się 7 lipca 1987 roku w Chojnicach. Interesuje się informatyką, dobrą książką, wędkarstwem, muzyką (gitara), podróżami. Po zdanym egzaminie maturalnym w chojnickim II LO im. gen. Władysława Andersa w 2006 roku wstąpił do Pelplińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia diakonatu otrzymał 12 czerwca 2011 roku z rąk J.E. Ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi w Bazylice Katedralnej w Pelplinie.

Pierwszą praktykę diakońską pełnił w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, a następnie w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach.

Swoją Mszę Świętą Prymicyjną Ks. Tomasz odprawi 3 czerwca 2012 roku o godzinie 12.00 w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach.