Neoprezbiterzy, którzy przyjęli święcenia 3 czerwca 2017 roku.

KS. SZYMON CHAMIER CIEMINSKI

Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach – 58. powołanie po wojnie.

Ks. Szymon Chamier Cieminski urodził się 3 stycznia 1991 roku w Chojnicach jako syn Leszka i Lidii z domu Martyniak. Uczęszczał do II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach, do klasy o profilu matematyczno-geograficzno-informatycznym. Po zdanej maturze w 2010 roku rozpoczął studia na kierunkach Informatyka oraz Studia nad Rodziną w Warszawie. Po roku studiów wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 11 czerwca 2016 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. Matki Bożej Różańcowej w Karsinie oraz św. Józefa w Tczewie.

Mszę świętą prymicyjną ks. Szymon odprawił 4 czerwca 2017 roku o godzinie 12:00 w Bazylice Mniejszej w Chojnicach.

 

KS. WIESŁAW DYLEWSKI

Parafia pw. Bożego Ciała w Tucholi – 20 powołanie po wojnie.

Ks. Wiesław Dylewski urodził się 28 listopada 1988 roku w Żninie jako syn Andrzeja i Grażyny z domu Fiedler. Średnie wykształcenie zdobył w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Nowodworskiego w Tucholi, które ukończył egzaminem maturalnym w 2007 roku. W 2011 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 11 czerwca 2016 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej oraz Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Wiesław odprawił 4 czerwca 2017 roku o godzinie 12.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi.

 

KS. MACIEJ GIZELA

Parafia pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie – 17 powołanie po wojnie.

Ks. Maciej Gizela urodził się 11  lipca 1991 roku w Kartuzach jako syn Andrzeja i Elżbiety z domu Markowskiej. Uczęszczał do Zespołu Szkół Technicznych im. Floriana Ceynowy w Kartuzach, gdzie uzyskał maturę oraz wykształcenie technika budownictwa. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 11 czerwca 2016 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. św. Wojciecha w Rozłazinie oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Maciej sprawował 4 czerwca 2017 roku o godzinie 15.00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie.

 

KS. PIOTR KOTRAS

Parafia pw. Trójcy Świętej w Jeżewie – 8 powołanie po wojnie.

Ks. Piotr Kotras urodził się 28 lipca 1991 roku w Świeciu jako syn Marka i Wiesławy z domu Simionkowska. Uczęszczał do Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich im. Marii Skłodowskiej-Curie w Grudziądzu, do klasy o profilu hotelarza. Zdaną maturą i egzaminem zawodowym w 2011 roku zakończył edukację w tejże szkole i rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu 11 przyjął czerwca 2016 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. św. Wojciecha w Kartuzach oraz Trójcy Świętej w Kościerzynie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Piotr odprawił 4 czerwca 2017 roku o godzinie 13.30 w kościele pw. Trójcy Świętej w Jeżewie.

 

KS. ZBIGNIEW KULAS

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Tuchomiu – 5 powołanie po wojnie.

Ks. Zbigniew Kulas urodził się 7 września 1990 roku w Bytowie jako syn Wiesława i Doroty z domu Stoltman. W 2010 roku ukończył Technikum Ekonomiczne przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w 2011 roku. Święcenia diakonatu przyjął 11 czerwca 2016 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej.

Mszę świętą prymicyjną ks. Zbigniew odprawił 4 czerwca 2017 r. o godzinie 13.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Tuchomiu.

 

KS. RAFAŁ KUNOWSKI

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku – 6 powołanie od utworzenia parafii.

Ks. Rafał Kunowski urodził się 28 października 1991 roku w Kartuzach jako syn Andrzeja i Joanny z domu Jelińskiej. Uczęszczał do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie, w zawodzie technika informatyki. Po zdanej maturze w 2011 roku, rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 11 czerwca 2016 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. św. Józefa w Tczewie oraz świętego Michała Archanioła w Kiełpinie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Rafał odprawił 4 czerwca 2017 roku o godzinie 13.00 w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku.

 

 

KS. DAWID SUCHOMSKI

Parafia pw. św. Elżbiety w Pinczynie – 10 powołanie po wojnie.

Ks. Dawid Suchomski urodził się 13 lutego 1992 roku w Starogardzie Gdańskim jako syn Dariusza i Marioli z domu Piekarskiej. Uczęszczał do Collegium Marianum, liceum katolickiego im. Jana Pawła II w Pelplinie.  Zdaną maturą w 2011 roku zakończył edukację w tejże szkole i rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 11 czerwca 2016 roku z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie oraz św. Wojciecha w Rozłazinie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Dawid odprawił 4 czerwca 2017 roku o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Elżbiety w Pinczynie.

 

 

KS. TOMASZ SZMAGLIK

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Chojnicach – 4 powołanie od utworzenia parafii.

Ks. Tomasz Szmaglik urodził się 31 lipca 1992 roku w Chojnicach jako syn Kazimierza i Zofii z domu Majkowska. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach, do klasy o profilu: geografia – wiedza o społeczeństwie. Po zdanej maturze w 2011 roku, rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 8 października 2016 roku z rąk Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach oraz Matki Bożej Różańcowej w Karsinie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Tomasz odprawił 4 czerwca 2017 roku o godzinie 12.30 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Chojnicach.

 

KS. DAWID TYBORSKI

Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Lubichowie – 10 powołanie od wojny.

Ks. Dawid Tyborski urodził się 13 września 1991 roku w Starogardzie Gdańskim. Po zdanym egzaminie maturalnym w Collegium Marianun w 2010 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu otrzymał 10 czerwca 2016 roku z rąk Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla.

Pierwszą praktykę diakońską pełnił w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim. Następnie posługiwał w parafii katedralnej w Pelplinie 

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Dawid odprawił 4 czerwca 2017 roku o godzinie 14 w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Lubichowie.