Urodził się 23 grudnia 1892 roku w Lipinkach, powiat świecki. Ukończył szkoły w Lubichowie, Chełmnie i Collegium Marianum w Pelplinie. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. 16 marca 1918 roku otrzymał święcenia kapłańskie.

W czasie I wojny światowej służył rannym jako sanitariusz. Duszpasterz w Nowym Mieście Lubawskim, w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku – Wrzeszczu oraz w parafiach św. Brygidy i św. Józefa w Gdańsku.

Działacz religijny i patriotyczny. 31 stycznia 1930 roku mianowany proboszczem, mającego powstać, kościoła Chrystusa Króla w Gdańsku. W styczniu 1935 roku w obecności bp. E. O’Rourke i kard. A. Hlonda wręczył Piusowi XI memoriał z prośbą o utworzenie parafii dla Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku.

Aresztowany 1 września 1939 roku i wywieziony do obozu Stutthof. Współwięźniów umacniał słowami:

"Jak nas tu rozstrzelają, to zobaczymy się w niebie".

Rozstrzelany 11 stycznia 1940 roku

Beatyfikowany 13 czerwca 1999 roku przez Jana Pawła II.