• Rekrutacja

    Jeżeli zastanawiasz się nad wstąpieniem do Wyższego Seminarium Duchownego, koniecznie zobacz wykaz niezbędnych dokumentów i wskazówki dotyczące przyjęcia do seminarium.

  • Nowenna

    Zapraszamy do wysyłania intencji,  w których będziemy się modlić w każdą środę polecając wszystkie Wasze sprawy Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

  • Galeria

    Piękno, zachwyt, niezwykłe wrażenia - zobacz i poznaj zabytki, w których żyjemy.

 

 

WSD Pelplin

Jeżeli zastanawiasz się nad swoją życiową drogą i przeszło Ci choć przez myśl kapłaństwo - zobacz nasz filmik i poznaj choć skrawek naszej Alma Mater.

 

Już po raz czternasty z inicjatywy Rady Rektorów Województwa Pomorskiego w dniach 24-28 maja 2017 r. zorganizowany zostanie Bałtycki Festiwal Nauki. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza 26 maja na jedną z odsłon tego wydarzenia do Pelplina.

W programie:

11.00 – wykład Pana prof. dra hab. Marka Szulakiewicza (UMK) pt. „Religia a poszukiwania metafizyczne współczesnego człowieka” w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie

15.00 – gra terenowa „Śladami Biblii Gutenberga” – zbiórka przed WSD w Pelplinie

17.00 – premiera spektaklu „Brat naszego Boga” w wykonaniu kleryckiego zespołu teatralnego Dia logos – w dawnej auli seminaryjnej

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Bałtycki Festiwal Nauki w Pelplinie”.