Ruch Światło-Życie

Ruch Światło-Życie, zwany również Oazą, jest ruchem eklezjalnym, czyli ruchem, w którym najważniejsze jest doświadczenie Kościoła jako wspólnoty. Ta wspólnota zaczyna się na osobistej relacji z Jezusem Chrystusem. Potem przez wspólną formację tworzy się grupy osób, które w ten sposób budują coś, co Ruch nazywa Żywym Kościołem.

Pośród hałasu codziennego świata jak i propozycji pozornego szczęścia trudno współczesnemu człowiekowi o takie doświadczenie wiary. Dlatego Ruch Oazowy wychodzi z pomocą, proponując metodę piętnastodniowych rekolekcji zamkniętych. Przez doświadczenie ciszy i modlitwy umożliwiają one spotkanie z żywym Bogiem. Natomiast zabawa, modlitwa, integracja i formacja w grupie rówieśniczej pozwalają doświadczyć Kościoła jako wspólnoty. To doświadczenie piętnastodniowych rekolekcji jest kontynuowane w ciągu roku w ramach parafialnych grup Oazowych.

Grupy tego rodzaju istnieją w niektórych miastach naszej diecezji (Tczew, Człuchów, Kościerzyna, Chojnice). Rekolekcje piętnastodniowe są organizowane latem w różnych turnusach i stopniach (zależnych od wieku uczestniczących). Ponadto diecezja pelplińska proponuje Oazy Modlitwy. Są to weekendowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbywające się raz w miesiącu w Pelplinie. Więcej informacji na stronie www.pelplin.oaza.pl oraz na Facebooku.

Odpowiedzialny: kl.  Paweł Wiecki.