Nowy numer „Spojrzeń” – Do twarzy nam w czerni

Kolejny numer „Spojrzeń” właśnie został wydany. Jako temat przewodni podejmuje on życie seminaryjne w kontekście remontu generalnego całego budynku. Choć nasza sytuacja się zmieniła, w dalszym ciągu łączy nas wspólny cel, którym jest Chrystusowe kapłaństwo, do przyjęcia którego przygotowujemy się pomimo dzielących nas różnic.

W najnowszych „Spojrzeniach” m.in.:

Świat pełen Boga – rozmowa z ojcem Piotrem Twardeckim SJ o wizji świata wg św. Ignacego, potrzebie zatrzymania się w życiowym biegu, a także o tym, dlaczego chrześcijanin nie powinien rozmieniać się na drobne.

Filozofia powołania – refleksja na temat poszukiwania życiowego celu, czyli powołania, podjęta z perspektywy filozoficznej.

Zwiastun misyjny – kontynuacja wydanego po raz pierwszy w 1989 r. „Zwiastuna Misyjnego”, biuletynu Kleryckiego Koła Misyjnego, w nowej formie dodatku do „Spojrzeń”, skierowanego przede wszystkim do dzieci z parafialnych kół misyjnych.

W czasopismo można zaopatrzyć się w najbliższą niedzielę w zakrystiach lub przed kościołami parafii, z których pochodzą klerycy, lub kontaktując się bezpośrednio z redakcją: spojrzenia.pelplin@gmail.com. Rozprowadzać je będziemy także 18 listopada w parafiach, do których udamy się na powołaniówki.