Neoprezbiterzy

Ks. Mateusz Drutel

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego i Wszystkich Świętych w Lęborku – 3. powołanie od utworzenia parafii w 1977 r.

Ks. Mateusz Drutel urodził się 28 kwietnia 1991 r. w Lęborku jako piąte dziecko Jana i Aliny z d. Wenta. Wykształcenie średnie zdobył w Zespole Szkół Ekonomiczno–Handlowych w Lęborku. W 2011 r., bezpośrednio po maturze, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. W czasie trwania formacji w latach 2014–15 skorzystał z możliwości wykorzystania urlopu dziekańskiego.

Święcenia diakonatu przyjął 23 czerwca 2017 r. z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach św. Michała Archanioła w Kiełpinie oraz św. Wojciecha w Kartuzach.
Mszę Świętą Prymicyjną ks. Mateusz odprawił 20 maja 2018 r. o godzinie 15:00 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego i Wszystkich Świętych w Lęborku.

Ks. Adam Malinowski

Parafia św. Mikołaja w Gniewie – 16. powołanie po wojnie.

Ks. Adam Malinowski urodził się 11 września 1993 r. w Tczewie, jako syn Franciszka i Teresy z d. Urbanowicz. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Po zdanej maturze w 2012 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 23 czerwca 2017 r. z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim oraz św. Marcina z Tours w Sierakowicach.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Adam odprawił 20 maja 2018 r. o godz. 12:30 w kościele parafialnym w Gniewie.

Ks. Tomasz Mizyk

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach – 23. powołanie od utworzenia parafii w 1983 r.

Ks. Tomasz Mizyk urodził się 24 kwietnia 1990 r. w Chojnicach, jako szóste dziecko Jana i Katarzyny z d. Wirkus. Średnie wykształcenie zdobył w Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach, które ukończył egzaminem maturalnym w 2009 r. W 2012 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 23 czerwca 2017 r. z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach św. Wojciecha w Kartuzach oraz św. Wojciecha w Rozłazinie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Tomasz odprawił 20 maja 2018 r. o godzinie 13:30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

Ks. Paweł Ostrowski

Parafia św. Mikołaja w Wielu – 10. powołanie po wojnie.

Ks. Paweł Ostrowski urodził się 6 października 1993 r. w Kościerzynie jako syn Bogusława i Jolanty z d. Czapiewskiej. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku, do klasy o profilu matematyczno–informatycznym. Po zdanej maturze w 2012 r. rozpoczął formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 23 czerwca 2017 r. z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej oraz parafii katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Paweł odprawił 20 maja 2018 r. o godzinie 12:00 w kościele św. Mikołaja w Wielu.

Ks. Andrzej Patrzykąt

Parafia Wniebowzięcia NMP w Koronowie – 20. powołanie po wojnie.

Ks. Andrzej Patrzykąt urodził się 18 lutego 1993 r. w Bydgoszczy jako syn Sławomira i Renaty z d. Wiśniewskiej. Uczęszczał do Zespołu Szkół Licealnych im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, do klasy o profilu humanistycznym. Po zdanej maturze w 2012 r. rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 23 czerwca 2017 r. z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach oraz św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Andrzej odprawił 21 maja 2018 r. o godzinie 16:00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Koronowie.

Ks. Mateusz Pryczkowski

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sianowie – 7. powołanie po wojnie.

Ks. Mateusz Pryczkowski urodził się 17 lipca 1991 r. w Kartuzach jako syn Marka i Jadwigi z d. Klamrowskiej. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach, gdzie uczęszczał do klasy o profilu humanistycznym. Po zdanej maturze w 2010 r. rozpoczął studia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku matematyka ekonomiczna. Po dwóch latach zrezygnował z gdańskiej uczelni i podjął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 23 czerwca 2017 r. z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie oraz w parafii Trójcy Świętej w Kościerzynie.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Mateusz odprawił 20 maja 2018 r. o godzinie 11:00 w Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie.

Ks. Patryk Świst

Parafia Wniebowzięcia NMP w Koronowie – 21. powołanie po wojnie.

Ks. Patryk Świst urodził się 25 stycznia 1993 r. w Bydgoszczy jako syn Piotra i Beaty z d. Janiszewska. Średnie wykształcenie zdobył w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, które ukończył egzaminem maturalnym w 2012 r. W 2012 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 23 czerwca 2017 r. z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach św. Marcina w Sierakowicach oraz Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Patryk odprawił 20 maja 2018 r. o godzinie 12:30 w kościele Wniebowzięcia NMP w Koronowie.

Ks. Aleksander Wisniewski

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opaleniu – 4. powołanie po wojnie.

Ks. Aleksander Wisniewski urodził się 28 sierpnia 1991 r. w Gdańsku jako syn Gerarda i Hanny z d. Studzińskiej. Średnie wykształcenie zdobył w III Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej w Tczewie, które ukończył egzaminem maturalnym w 2010 r. W 2012 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia diakonatu przyjął 23 czerwca 2017 r. z rąk księdza biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Praktyki diakońskie odbywał w parafiach Świętej Trójcy w Kościerzynie oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej.

Mszę Świętą Prymicyjną ks. Aleksander odprawił 20 maja 2018 r. o godzinie 12:00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opaleniu.