Dzień skupienia z Matką Bożą Piasecką

W dniach 8-9 czerwca przeżywaliśmy dzień skupienia. Był to wyjątkowy czas dla naszej wspólnoty, ponieważ jednocześnie miała miejsce peregrynacja figury Matki Bożej Piaseckiej, Królowej Pomorza i Matki Jedności. Jej powodem była Nowenna Kociewska zorganizowana w ramach przygotowania do Jubileuszu 50. rocznicy koronacji Figury Matki Bożej.

W piątkowy wieczór wspólnota seminaryjna, na czele z księdzem rektorem, uroczyście przywitała figurę Matki Bożej Piaseckiej. Po przywitaniu przemówił do nas ks. Andrzej Ossowski, kustosz sanktuarium w Piasecznie, który poprowadził nam wspomniany dzień skupienia. Opowiedział o cudach, które przez wieki wielu ludzi doznało w Piasecznie.

Przypomniał nam, że figura Matki Bożej Piaseckiej została koronowana koronami papieskimi 8 września 1968 roku przez kard. Karola Wojtyłę, a papież Paweł VI 10 marca 1978 roku, na prośbę ordynariusza diecezji chełmińskiej, nadał łaskami słynącej figurze ekumeniczny tytuł „Matki Jedności”. Ksiądz Kustosz zaprosił nas na obchody 50-lecia Koronacji Figury, które będą obchodzone 9 września 2018 roku w Piasecznie.

Modląc się Nowenną do Matki Bożej Piaseckiej oraz specjalnym aktem zawierzenia, oddaliśmy nasze seminarium i nasze powołania do kapłaństwa Najświętszej Maryi Pannie.

Peregrynacja była niezwykłym wydarzeniem dla naszej wspólnoty. Oby to wydarzenie wydało obfite owoce w naszym życiu i pogłębiało naszą pobożność maryjną!