Pasja wciąż trwa (Spojrzenia 1/2018)

Wiosenny numer „Spojrzeń” już wydany. Jego tematem przewodnim jest cierpienie Kościoła we współczesnym świecie. Męka Chrystusa nie ogranicza się do jednostkowego wydarzenia, które dokonało się przed wiekami w Jerozolimie. Nasz Pan, będąc obecny w członkach swojego mistycznego Ciała – Kościoła – cierpi, ilekroć Kościół jest prześladowany.

W najnowszych „Spojrzeniach” m.in.:

Usłyszeć ciszę – rozmowa z ks. Aleksandrem Dziadowiczem o współczesnych formach męczeństwa za wiarę, kontrowersyjnym filmie Martina Scorsesego i o tym, dlaczego Ziemia Święta jest święta.

Na świecie doznacie ucisku – świadectwa życia prześladowanych chrześcijan. Pod względem ilości incydentów związanych z prześladowaniami chrześcijan na pierwszy plan wysuwa się Afryka i Bliski Wschód. Nie wolno nam jednak zapominać o innych zakątkach świata: jeśli chodzi o statystyki prześladowań, Daleki Wschód zaczyna w przerażającym tempie doganiać Afrykę i Bliski Wschód.

Klasztor w opałach – ostatnie lata istnienia opactwa w Pelplinie, a więc o niebezpieczeństwie kasaty klasztoru oraz zagrożeniu, jakim dla Pelplina były wojska napoleońskie.