V formacyjne spotkanie dla rodziców alumnów

W naszym seminarium 15 grudnia miał miejsce już V dzień skupienia dla rodziców alumnów. Był on dla nich okazją do wspólnej modlitwy oraz bliższego poznania seminaryjnego życia ich synów.

W godzinach przedpołudniowych nasi rodzice wysłuchali konferencji o. Rafała Barcińskiego, który mówił o wskazaniach papieża Franciszka do alumnów. Nie zabrakło również spotkań w grupach, podczas których rodzice mogli podzielić się swoim świadectwem, a także tym, jak oni przeżywają drogę powołania swoich synów. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Rektor. Po Mszy św. była okazja do spędzenia wolnego czasu z synami przy kawie. Przed Adoracją Najświętszego Sakramentu, która odbyła się w Godzinę Miłosierdzia, rodzice wysłuchali konferencji o. Sławomira Kunki, który podjął temat miłości do Kościoła.

Dzień skupienia dla rodziców alumnów jest organizowany raz w roku. Składają się na niego m.in. konferencje ojców duchownych, Eucharystia oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rodzice mają także możliwość bliższego poznania całego seminarium oraz spotkania się z synami w ich pokojach.

Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za ich obecność, ale także za codzienne wspieranie nas swoją modlitwą. Liczymy, że ten dzień skupienia lepiej przygotuje nas, jak i naszych rodziców do świąt Bożego Narodzenia.